Монтана на полуфинал след драматична победа в Стара Загора

Отборът на Монтана 2003 си осигури участие на полуфиналите в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при визитата си на Берое (Стара Загора) с 67:65, с което затвориха 1/4-финалната серия при резултат 2:0.

Милена Томова се отличи с „дабъл-дабъл” за победителките -  23 точки и 10 борби, Радостина Славова-Нанева също записа двойни показатели – 18 точки и 14 борби, но звездата на вечерта се казваше Камелия Михалкова, която отбеляза 14 точки, включително и победния кош, а освен това, овладя и 10 борби.

Ралица Нанева вкара 20 точки за Берое, а Гергана Колева и Ренета Дикова добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Още от първия съдийски сигнал стана ясно, че двата тима ще дадат всичко от себе си, за да стигнат до победата. През първата четвърт привържениците на баскетбола в залата в Стара Загора видяха няколко размени на лидерството, но в самия край Нешева вкара две точки и изведе Монтана напред – 17:15.

В началото на вторите десет минути старозагорки се активизираха и след бърза серия от 7:2, домакините успяха да си върнат водачеството. Берое успя дори да отвори по-голяма преднина след успешни атаки на Нанева и Георгиева, след което гостенките отговориха и се върнаха на една точка, но последната дума бе на Димитрова, която наниза тройка със сирената за 40:36 в полза на домакините.

Третият период бе изпълнен с много грешки и пропуски и под двата коша, което изневри допълнително баскетболистките и на двата отбора. Все пак, старозагорки се възползваха по-добре от ситуацията, като се активизираха в нападение и успяха да покачат разликата в своя полза – 54:46.

Берое поддържаше преднината си в първите 3-4 минути на заключителната четвърт, като това сякаш вдъхна измамно спокойствие в редиците на домакините. Опитните състезателки на Славко Димитров само това чакаха и 39 секунди преди сирената пасивът на Монтана вече беше само една точка след тройка на Нешева. Последва грешка на старозагорки, а в ответната атака Михалкова избухна с точна стрелба от далечно разстояние, с което подсигури победата на бронзовите медалистки в НБЛ – 67:65.