Лион не може да спре свободното си падане

Отборът на Лион продължава с ужасната си серия в последно време в Лига 1. "Хлапетата" записаха нова загуба в шампионата и вече се намират извън зоната, даваща право на участие в Шампионската лига. Играчите на Реми Гард бяха победени при визитата си на Реймс с 0:1.

Единственото попадение падна от дузпа в началото на второто полувреме. Милан Бишевац спъна Диего Ригонато в наказателното поле и за действията си получи червен картон. Зад топката застана Гжегож Кричовяк и не сбърка. Така Лион записа трета поредна загуба в Лига 1 и пети мач без победа.

Така "хлапетата" вече заемат четвърто място с актив от 53 точки. Толкова има и големият съперник на тима Сент Етиен, но "зелените" са с по-добра голова разлика. Реймс пък е 15-и с 34 точки и вече е на четири точки над чертата.