Аматьорският национален отбор разгромен от Хърватия

Аматьорският национален отбор на България претърпя тежко поражение с 0:5 в последния си мач от Хърватия в квалификациите в Ловеч. Въпреки загубата, нашите са клисараха за финалите в Италия през юни, след като предсрочно събраха 6 точки. На 2-о място в класирането остана Хърватия, който играе от името на регион Риека. В другата среща от днес Румъния се наложи с 1:0 над Швейцария и взе 3-ата позиция.

Старши треньорът на България Красимир Манолов-Малкия Орел направи няколко промени в състава и даде шанс на доста играчи, които не бяха играли досега, да натрупат международен опит. До почивката резултатът беше 1:0 за гостите, като Тони Павич вкара единствения гол. През втората част обаче се разрази истинска вихрушка пред българската врата и влязоха още четири топки зад Свилен Нотев. Два пъти се разписа резервата Еди Баша (71, 78) и по веднъж Кристиан Чанчи (48) и Санин Гърбич (61). * очаквайте подробности.