Тотнъм и Евертън завързаха още повече битката за топ 4 след голово реми на "Уайт Харт Лейн" (видео)

Два от директните съперници в битката за топ 4 - Тотнъм и Евертън, направиха зрелищно равенство - 2:2, на "Уайт Харт Лейн". Домакините излязоха напред след гол на Емануел Адебайор още в 32-ата секунда, но "карамелите" стигнаха до пълен обрат след попадения на Фил Ягиелка (15') и Кевин Миралас (53'). Все пак пристиснатият от контузии тим на Андре Вилаш-Боаш взе точката след гол на Гилфи Сигурдсон три минути преди края на мача.

Клинт Демпси започна вместо контузения ас на Тотнъм Гарет Бейл, Майкъл Доусън се завърна в центъра на отбраната, а Люис Холтби и Гилфи Сигурдсон стартираха за сметка на травмираните Аарън Ленън и Джърмейн Дефоу. Изненадващо в стартовия състав на Евертън започна 19-годишният Рос Баркли, Никица Йелавич бе оставен на резервната скамейка, докато Маруан Фелаини и Стивън Пиенаар бяха наказани за днешния двубой.

Само след около 30-секунди - в първата си атака, Тотнъм излезе напред в резултата. Вертонген центрира отляво, Дистен се размина с топката, след което Аде я засече отблизо, промушвайки я между краката на Хауърд. В 15-ата минута Фил Ягиелка изравни, след като засече на далечната греда центриране на Лейтън Бейнс от корнер.

В 53-ата минута Евертън стигна до пълен обрат на "Уайт Харт Лейн" след добър индивидуален пробив на Миралас по десния фланг и точен удар в далечния ъгъл - 1:2. Тотнъм отговори с опасен изстрел на Муса Дембеле, който рикошира в гредата. Домакините все пак стигнаха до изравнителното попадение три минути преди края, когато Адебайор стреля в гредата, но Сигурдсон стигна до рикоширалата топка и я прати във вратата - 2:2. В 89-ата минута Лорис спаси отбора си от сигурен гол, след като опази вратата си в момент, когато Аничебе се озова очи в очи с него.

Тотнъм запазва третото място с 58 точки, докато Евертън е шести с 52 и мач по-малко.