Венци Георгиев и Ники (Либаново) започна с победа в плейаутите в Гърция

Българският волейболист Венцислав Георгиев и неговият Ники (Либаново) започнаха с победа участието си в плейаутите в гръцкото първенство. Венци Георгиев и компания обърнаха и надиграха много трудно у дома Панатинайкос (Атина) с 3:2 (21:25, 26:24, 21:25, 25:21, 15:13) в първи мач от плейаутите, игран снощи.

Българският диагонал игра до средата на четвъртия гейм и завърши с 11 точки (1 блок и 45% ефективност в атака) за успеха. Най-полезен пък стана а американецът Спенсър МакЛаклън с 14 точки (48% ефективност в атака и 59% перфектно посрещане) за победата. За тима на ПАО Джошуа Уолкър реализира 25 точки (1 ас, 55% ефективност в атака, 32% позитивно и 19% перфектно посрещане), но и неговите усилия не помогнаха за победата.

Така Венци Георгиев и съотборниците му увеличи шансовете си за оставане в елита на Гърция. В следващия мач от плейаутите Ники (Либаново) гостува на Ираклис (Солун). Срещата е във вторник (9 април) от 17,30 часа българско време.