Ливърпул отново зацикли на "Анфийлд"

Тимът на Ливърпул отново потвърди непостоянството в играта си, което е характерно за отбора през целия сезон, след като изигра лош мач срещу Уест Хам у дома и завърши наравно 0:0, с което пропусна възможността да се доближи до конкурентите си за място в европейските клубни турнири и вече е все по-близо до това да не играе в Европа през следващия сезон. Възпитаниците на Брендън Роджърс за пореден път демонстрираха слабостта си да не могат да играят успешно срещу отбори с дефанзивна тактика и пропилявайки няколко чисти голови положения, изпуснаха две точки. Нещо повече - в 87-ата минута те можеха да бъдат наказани и подобно на някои от кошмарните си мачове на "Анфийлд", да допуснат поражение, но Лукаш Лейва изби от голлинията удар на футболист на Уест Хам с глава след изпълнение на корнер.

Преди двубоя футболисти и фенове отдадоха чест на загиналите преди 24 години 96 привърженици на Ливърпул, загубили живота си в трагедията на стадион "Хилзбъро".

Луис Суарес, Стивън Джерард и Филипе Коутиньо пропуснаха да се разпишат от чисти позиции след почивката, а на два пъти топката преминаваше успоредно на голлинията на Юси Яскелайнен само на 1-2 метра от нея, но нямаше кой да я засече. В 65-ата минута пък попадение на резервата на мърсисайдци Даниел Стъридж бе отменено заради засада.

Така Ливърпул остава на поне седем точки от четвъртото място и е изиграл мач повече от конкурентите си за квота в Шампионската лига. Отдалечава се и шестото място в класирането, което може да осигури място в Лига Европа, след като Еверън е вече на пет точки пред Ливърпул и също има мач в аванс. Уест Хам пък записа важна точка в битката си за спасение и вече е с 37, на седем от опасната зона и на три от заветните 40, които на практика осигуряват оставане в елита.