Какво се случва с Анжи?

Отборът на Анжи продължава да разочарова. Тимът на Гуус Хидинк стигна само до 0:0 на свой терен с последния в класирането Алания в среща от 23-ия кръг на руската Премиер Лига. По този начин тимът от Махачкала окончателно отпадна от борбата за титлата, тъй като изоставането от лидера ЦСКА (Москва) вече е огромно - цели 12 точки. От началото на пролетния полусезон в Русия Анжи има едва 2 точки от 4 мача и един-единствен отбелязан гол. Футболистите на Хидинк нямат победа в последните си 5 срещи в първенството.

Днес играчите на Анжи определено нямаха късмет, тъй като уцелиха три греди. В 33-ата минута защитникът Емир Спахич уцели десния страничен стълб на вратата на гостите с глава след центриране от фаул. В последната минута на първата част халфът Мбарк Бусуфа също удари греда - от пряк свободен удар, а в 71-ата минута и резервата Одил Ахмедов уцели греда.

Във временното класиране Анжи е трети с 43 точки, докато воденият от Валери Газаев тим на Алания продължава да заема последната 16-а позиция, като вече е с 13 точки - 2 по-малко от предпоследния Мордовия и на 4 зад 14-ия Криля Советов.