Нюкасъл пречупи Фулъм в 93-ата минута, Бербатов и Манолев се разминаха с гола (видео)

Гол на Папис Демба Сисе в 93-ата минута донесе победата на Нюкасъл с 1:0 над Фулъм в двубой от 32-ия кръг на Премиър лийг. По този начин "свраките" сложиха край на серията на "котиджърс" от пет поредни мача без поражение. Българското дуо в състава на Мартин Йол - Димитър Бербатов и Станислав Манолев, бе част от стартовия състав на лондончани, което се случи за втори път след нулевото  равенство с Норич. Голмайсторът на Фулъм бе замесен и в трите най-опасни атаки на гостите, като особено близо бе до падението в 68-ата минута, когато Тим Крул със страхотна намеса изби опасен удар с глава на Берба. Манолев бе видимо притеснен в едва втория си мач за "котиджърс", но също бе много близо до гола - в 39-ата минута, когато негов изстрел отблизо бе спасен на голлинията.

Бившият играч на Литекс започна като дясно крило на мястото на контузения Ашкан Дежага. В предното си участие българинът действаше като десен бек, докато сега оперира по фланга, каквато е и по-обичайната му роля в схемата на Любослав Пенев.

Голмайсторът на Фулъм Димитър Бербатов, разбира се, също бе титуляр за гостите. Негов партньор в предни позиции бе Брайън Руис. Ейонг Енох пък започна за първи път в стартовите 11 на Фулъм, откакто бе привлечен от Аякс.

В състава на Нюкасъл Алън Пардю бе направил само една промяна в сравнение с тези, които стартираха в Лига Европа срещу Бенфика - Йоан Гуфран започва вместо Джеймс Пърч.

Още в четвъртата минута Бербатов бе много близо до това да открие резултата, след като стреля фалцово от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда. Папис Демба Сисе пък отправи два опасни изстрела към вратата на Шварцер, но и в двата случая липсваше точност на сенегалеца. В 39-ата минута Берба създаде нова чудесна възможност за гостите, след като изведе по перфектен начин Брайън Руис, но Янга-Мбива успя да се хвърли в краката на костариканеца и да му избие топката. При последвалия ъглов удар Манолев бе на сантиметри от гола, но ударът му отблизо бе спасен от Тим Крул на самата голлиния.

Второто полувреме започна с натиск на Нюкасъл и в 53-ата минута домакините бяха близо до това да открият резултата, след като Анита стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в крака на Фримпомг и срещна напречната греда. Десетина минути по-късно гостите отново имаха късмет, след като Марво центрира от корнер, Гуфран засече с глава, топката рикошира в страничната греда, след което и Сисе стреля, но топката отново срещна същия дирек. В тази ситуация и Саша Рийтер, който бе на голлинията докосна топката с ръка.

В 68-ата минута Бербатов отново застраши сериозно вратата на Нюкасъл, засичайки точно с глава центриране на Рийзе от пряк свободен удар. Топката влизаше точно под гредата, но Тим Крул успя да се разтегне максимално и да избие.

В 81-ата минута Манолев бе заменен от Родайега. Две минути преди края Шварцер спаси опасен удар с глава на Сисе.

В последите минути обсадата пред вратата на Фулъм стана изключително сериозна, като гостите трудно успяваха да изчистят топката далеч от вратата на Шварцер. Така се стигна до 93-ата минута, когато Папис Демба Сисе успя да реализира победния за "свраките" гол. Кабай стреля от дистанция, а Сисе успя да си спре топката в наказателното поле, да се обърне и да я прати в мрежата.

Фулъм остава на 10-о място с 39 точки, докато Нюкасъл е 13-и с три по-малко.