Вижте как Дрогба отпразнува гол за Галатасарай (видео)

Котдивоарската звезда на Галатасарай Дидие Дрогба вкара в неделя един от най-странните, но и зрелищни голове в своята професионална кариера. 35-годишният нападател се разписа на два пъти при победата на "Джим Бом" с 3:1 срещу бившия отбор на Спас Делев Мерсин в мач от 28-ия кръг на турската Супер Лиг. В 70-ата минута, при резултат 1:1 Дрогба засече по доста любопитен начин центриране на свой съотборник. Получи се рядко виждан параболичен удар, който изненада вратаря на Мерсин и се озова в мрежата. В 84-ата минута Дрогба сложи точка на спора, разписвайки се с глава за 3:1 след центриране от фаул, а начинът, по който отпразнува попадението си на терена също бе доста интересен.

Двубоят обаче не бе никак лесен за тима на Фатих Терим. Гостите от Мерсин поведоха в резултата още в третата минута, а положението на Галатасарай се усложни в 30-ата, когато последният в отбраната на домакините Дани Нонкю фаулира откъсващ се напред футболист на Мерсин и получи директен червен картон, оставяйки Галатасарай с 10 души на терена. Все пак, турският гранд взе своето с двата гола на Дрогба, а преди котдивоареца, за "Джим Бом" точен от дузпа в 61-ата минута бе бразилският халф Фелипе Мело.