Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Черноморец сложи край на кошмара

Отборът на Черноморец надви с 1:0 Монтана в мач от 20-ия кръг на "А" група. Яни Пехливанов отбеляза единствения гол в 29-ата минута след асистенция на Цветомир Цонков. Това бе първа победа за "акулите" от над 4 месеца насам. За последно те бяха победили Славия с 2:0 в края на ноември.

С днешния успех футболистите на Димитър Димитров са 7-и с актив от 30 точки. Монтана пък остава на последно място с едва 13 точки. Единственият двубой, който играчите на Стойчо Стоев не загубиха през пролетта бе гостуването на Левски - 0:0.

Двата тима си размениха по една възможност в самото начало на срещата. В 17-ата минута бургазлии бяха близо до гол, но първо удар на Орелиен Лола бе избит от бранителя Иван Михов, а след това Тодор Паланков стреля в аут.

В 29-ата минута "акулите" все пак успяха да поведат. Ванчо Траянов центира от ъглов удар към Цонков, той свали топката за Пехливанов и бранителят от 2-3 метра с глава не остави шанс на Христо Иванов.

Гостите създадоха най-добрата си възможност за изравнително попадение в 54-ата минута. Тогава Даниел Младенов стреля от около десетина метра, но твърде слабо и Стоян Колев улови.

В 69-ата минута пък Паланков изпробва късмета си, но ударът му бе спасен от Иванов. Преслав Йорданов и Юсуф Уатара също не бяха точни, а за гостите Иван Михов и Даниел Младенов пропуснаха да изравнят.