Астън Вила превзе "Британия" и засега се измъкна от опасната зона (видео)

Астън Вила постигна безценна победа с 3:1 като гост на Стоук Сити, благодарение на което бирмингамци се измъкнаха от зоната на изпадащите. Габриел Агбонлахор изведе гостите напред още в 9-ата минута, а след половин час игра удар на Андреас Вайман срещна гредата. В последните десет минути паднаха цели три гола на "Британия Стейдиъм". Първо Майкъл Кайтли изравни, а Матю Лоутън изведе отново Вила напред със зрелищен гол в 87-ата минута. Десният бек овладя с гърди една изчистена от бранител на Стоук топка, след което стреля от въздуха от около 30 метра, без да остави шанс на Бегович. Кристиан Бентеке сложи точка на спора с попадение в последната минута.

Така Астън Вила взе трета победа в последните си четири мача и вече е на 16-о място с актив от 33 точки, докато отборът на Стоук, който има едва една победа в последните си 13 шампионатни срещи, е с точка повече.