Арис взе десета победа, Везенков с отличен мач

Арис (Солун) записа десетата си победа през сезона в елитната гръцка А1, надигравайки КАОД с 85:73 у дома. "Жълто-черните" прекъснаха серията си от три поредни загуби, а българският талант Александър Везенков изигра отличен мач за солунчани.

205-сантиметровият българин, който предизвика интереса на редица елитни американски университети, игра близо 18 минути и бе сред най-резултатните за Арис. Нашенецът завърши с 10 точки, 9 от които дойдоха в заключителните пет минути на двубоя, а освен това добави към статистиката си 2 борби, 2 асистенции и не направи нито една грешка.

Джеръми Хънт вкара 15 точки за победата на Арис, Антонис Асимакопулос добави 11, а Йоргос Царас също завърши с 10 точки.

След този успех Арис поне за няколко часа ще бъде на седма позиция в класирането, тъй като има мач повече от Аполон (Патра).