Реал Сосиедад спечели директната битка с Малага за ШЛ

Отборът на Реал Сосиедад надигра с 4:2 Малага в мач от 30-ия кръг на Ла Лига, игран на "Аноета". Карлос Вела (20), Алберто де ла Бейя (24), Антоан Гризман (30) и Иниго Мартинес (51) зарадваха Сан Себастиан. Андалуският тим вкара чрез Педро Моралес (43) и Роке Санта Крус (70). Победата застопори баските на четвъртото място с четири точки аванс пред тима на Мануел Пелегрини.

Гостите от "Ла Росаледа" започнаха по-добре. Всичко се промени в 20-ата минута, когато удар на Гризман намери гредата. При последвалия корнер Вела опъна мрежата. Това беше гол номер 3000 за "чури урдин" в Примера. Четири минути по-късно левият бек Де ла Бейя удвои с прекрасен удар с левия крак, който не остави шансове на Карлос Камени.

В 30-ата Иманол Агирече даде фантастичен пас зад гърба на Серхио Санчес, Гризман овладя прекрасно на гърди и насочи в мрежата за класическа преднина. В края на полувремето Моралес върна едно попадение с изстрел от въздуха, който излъга вратаря.

В 51-вата минута домакините вкараха четвърти гол. Централният бранител Иниго Мартинес отбеляза след корнер и грешка на Серхио Санчес. Тимът от Коста дел Сол заигра по-добре, но стигна само до още един гол. Санта Крус реализира с глава след хубаво центриране на Лукас Пиасон в 70-ата минута. Пет минути по-рано Вела нацели греда. В 85-ата Дуда изпусна от прекрасна позиция.

Големият мач за Малага е във вторник, когато всички сили ще бъдат хвърлени за отстраняване на Борусия (Дортмунд) в 1/4-финал реванш в Шампионската лига.

Снимка: "Марка"