Ростов излъга Спартак (видео)

Отборът на Ростов победи с 1:0 у дома Спартак (Москва) в среща от 23-ия кръг на руската Премиер Лига. Попадението реализира Данко Лазович в 50-ата минута от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Рафаел Кариока срещу противников футболист в наказателното поле на столичани. Кариока направи изключително нескопосан опит за изчистване на топката, тя се отби от тялото (от ръцете) на играча на Ростов, след което бразилският футболист на Спартак фаулира съперника.

След този успех Ростов е 11-и в класирането с 24 точки и направи важна крачка към оцеляването си в руския елит и през следващия сезон. Спартак (Москва) пък заема седмо място с 37 точки - на една зад четвъртия Рубин, който обаче все още не е изиграл мача си от кръга.