Силен Тодор Скримов с 13 точки, Пари Волей на полуфинал във Франция

Волейболният отбор на Пари Волей, чийто капитан е българският национал Тодор Скримов, се класира за полуфиналните плейофи на френската Лига А. Скримов и съотборниците му биха категорично като гости Нант-Резе с 3:0 (25:16, 25:20, 25:23) в третата решителна среща от 1/4-финалите помежду им, играна този следобед, след като снощи отстъпиха с 1:3 гейма в мач №2.

По този начин волейболистите на Пари Волей спечелиха плейофната серия с 2-1 победи и се класираха за полуфиналите. Там Скримов и компания ще срещнат победителя от 1/4-финала между Араго (Сет) и Кан. Ще се играе се до 3 успеха от 5 среща. Първите два мача от полуфиналния плейоф ще бъдат в петък и събота (12 и 13 април) в Париж.

Тодор Скримов изигра поредния си много силен мач и стана най-резултатен с 13 точки (62% ефективност в атака, 93% позитивно и 57% перфектно посрещане), а финландският национал Мико Ойванен добави 12 точки (40% ефективност в атака) за победата на Пари Волей. За тима на Нант-Рене канадецът Туунте Ван Ланквелт реализира 16 точки.

НАНТ-РЕЗЕ - ПАРИ ВОЛЕЙ 0:3 (16:25, 20:25, 23:25)
НАНТ-РЕЗЕ: Тоафа Таканико, Алес Холубец 5, Карел Линц 6, Хорхе Фернандес 4, Туунте Ван Ланквелт 16, Ибан Перес 12 - Иржи Бенце-либеро (Жулиен Лавание 2, Седрик Оминал, Йонас Агуениер 1)
Старши-треньор: Мартин Демар
ПАРИ ВОЛЕЙ: ТОДОР СКРИМОВ 13, Денис Ван Дер Веен 7, Джошуа Хауътсън 4, Андре Лукианец 10, Ардо Креек 10, Мико Ойванен 12 - Маркус Щоервалд-либеро (Жулиен Рейне, Филип Тутога)
Старши-треньор: Дориан Ружейрон.