Караманолева на първи финал в турнир на ITF

Младата българска тенисистка Александра Караманолева се класира за първи път в кариерата си на финал на турнир на ITF. 16-годишната квалификантка Караманолева достигна до мача за титлата в надпреварата на твърди кортове в Ираклион (Гърция) с награден фонд 10 хиляди долара след победа над италианката Сара Сусарело с 6:7(5), 6:4, 6:2. Българката пропиля ранен пробив аванс и загуби драматично първия сет след 5:7 точки в тайбрека. Втората част вървеше равностойно, но след решаващ пробив в деветия гейм Караманолева успя да изравни резултата. Българката продължи отличната си игра и в трета част, в която след серия от пет поредни гейма поведе с 5:1, а в осмия гейм затвори безапелационно мача при собственото си подаване.

С успеха Караманолева, която е шампионка на България за девойки до 18 години, заработи 8 точки за класацията на WТА и 980 долара, а в спор за трофея утре тя ще се изправи срещу поставената под номер 2 Теодора Мирчич от Сърбия.