Питсбърг се изравни с лидера в лигата Чикаго

Питсбърг победи гостуващия Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 след дузпи и с 58 точки се изравни с лидера в Националната хокейна лига Чикаго. Новопривлеченият нападател Юси Йокинен отбеляза гол при дебюта си в редовното време, а след това единствен се разписа и при дузпите, а водачът в Източната конференция записа осми успех в последните си десет мача. Вратарят Марк-Андре Флюри отрази 34 шайби. Рик Неш изравни за гостите 4:49 минути преди финалната сирена.

Руската звезда Павел Дацюк се разписа 15,4 секунди преди края на продължението и донесе победата на Детройт над домакина Колорадо с 3:2. Така гостите запазиха седмото си място в Западната конференция и увеличиха шансовете си за рекордно 22-о поредно класиране в плейофите. Дацюк откри резултата в средата на първата третина, а Густав Никвист също се разписа в редовното време. Вратарят Джими Хауърд пък отрази 33 шайби. Марк Олвер и ПиЕй Паренто вкараха за домакините, които са последни на Запад след само две победи в последните си десет двубоя.

Сан Хосе постигна седми пореден успех след 2:1 над гостуващия Калгари. Джо Павелски отбеляза победното попрадение 2:06 минути преди края. Дан Бойл изравни в началото на третата част за домакините. Вратарят на канадците Мика Кипрусоф отрази 39 удара, но и това не помогна да бъде избегната загубата. Микаел Беклунд пък вкара за гостите малко преди края на първата третина.

Сейнт Луис постигна трета поредна победа след 3:1 като домакин над съперника за място в плейофите на Запад Кълъмбъс. Крис Стюърт, Дейвид Бейкс и Патрик Берглунд на празна врата секунда преди края вкараха за успеха, а Джей Баумийстър се отличи с две асистенции. Артьом Анисимов се разписа за гостите. Сейнт Луис е осми в конференцията с 3 точки аванс пред десетия Кълъмбъс.