Сестрите Уилямс ще се срещнат на полуфиналите в Чарлстън

Сестрите Серина и Винъс Уилямс ще се срещнат на полуфиналите на турнира по тенис на зелен клей "Фемили Съркъл" в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 795707 долара. Двете американки ще играят една срещу друга за първи път от шампионата на УТА в Катар през 2009 година, като Серина е в серия от четири поредни успеха и има аванс от 13:10 победи в досегашните им 23 срещи. Поставената под номер 1 Серина Уилямс разби на четвъртфиналите шестата в схемата Луцие Шафаржова (Чехия) с 6:4, 6:1 в повторение на срещата за титлата от миналия сезон и записа 13-а поредна победа в турнира, който спечели при последните си две участия през 2008 и и 2012 година.

Номер 5 Винъс Уилямс пък се справи с 18-годишната си сънародничка Медисън Кийс с 6:4, 6:4. "От доста време не сме играли една срещу друга на турнир. Винъс е най-трудната съперничка, която съм срещала на корта. Тя ме е побеждавала повече пъти от всяка една друга тенисистка. Двете отлично познаваме играта си, така че очаквам да се получи страхотен мач", коментира настоящата номер 1 в света Серина Уилямс.

Поставената под номер 9 Йелена Янкович (Сърбия) постигна победа номер 500 в кариерата си, след като разгроми канадската квалификантка Южени Бушар с 6:2, 6:1 за 62 минути. Така за място на финала Янкович ще се изправи срещу Щефани Фьогеле, която изненадващо елиминира номер 2 в схемата Каролина Возняцки (Дания) с 3:6, 6:4, 6:3. Фьогеле преодоля дефицит от 1:3 в третия сет и след серия от пет поредни гейма стигна до първа победа в кариерата си над състезателка от топ 10.