Бетис прегази Гранада и мечтае за Шампионската лига (видео)

Бетис разгроми с 5:1 Гранада в първи мач от 30-ия кръг на Примера дивисион и излезе на 6-о място във временното класиране. След разочароващите мачове с Валенсия и Хетафе, в които не успяха да отбележат гол, възпитаниците на Пепе Мел вкараха цели 5 при визитата си на "Лос Карменес" и са само на точка от четвъртата позиция, която дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. В герой за "вердибланкос" се превърна Рубен Кастро. Нападателят отбеляза две от попаденията и има общо 15 от началото на сезона. Звездата на севилци допринесе за убедителния успех и с две асистенции.

Интрига в срещата имаше през първия половин час, но след това гостите стигнаха до 3 гола за 5 минути и решиха всичко в своя полза. Рубен Кастро откри с прецизен удар от наказателното поле в 30-ата минута, а в 32-ата вкара един от най-лесните голове в кариерата си. Алваро Вадийо изведе Дорлан Пабон, който нацели горната греда и топката отиде на крака на заелия перфектна позиция Кастро. Шокът за футболистите на Гранада бе толкова силен, че само след 3 минути те си отбелязаха и автогол. До него се стигна след лошо излизане на вратаря Тоньо. Той беше надскочен от играч на Бетис, топката отново се отби в гредата и изненада Иниго Лопес, от чийто крак рикошира преди да се озове в мрежата.

През второто полувереме за гостите от Севиля бе лесно. Пабон се разписа след пас на Рубен Кастро и направи резултата 4:0. Домакините върнаха едно попадение благодарение на Карлос Аранда, но след това червен картон на Гилерме Сикейра ги остави с човек по-малко. В 85-ата минута резервата Анхел Лопес вкара и пети гол за Бетис.

Загубата утежни положението на Гранада и тимът на Лукас Алкарас е все по-сериозно замесен в борбата за оцеляване. В момента Гранада има 28 точки - с 4 повече от намиращия се под чертата Селта.