Волейболистите на Марек със златен дубъл! (ВИДЕО + ГАЛЕРИИ)

Волейболистите на Марек Юнион Ивкони (Дупница) спечелиха златен дубъл през 2013 година, след като спечелиха и шампионската титла на България! Възпитаниците на Найден Найденов победиха КВК Габрово с 3:0 (25:16, 25:19, 25:19) във втората финална среща в Суперлигата пред 2000 зрители в "Арена Самоков". Така Марек спечели финалната серия с 2-0 победи и за втора поредна година грабна шампионската титла. Преди около месец тимът от Дупница спечели и Купата на България, след като на финала в Габрово победиха ЦСКА с 3:1.

Втората финална среща КВК Габрово - Марек Юнион Ивкони започна по добре за дупничани, които поведоха с 3:1 и 5:2 след ас на Дмитрий Бахов в началото на мача. Любомир Герасимов взе веднага прекъсване за КВК Габрово. Марек поведе с 8:6 при първото техническо прекъсване, след като Стоян Вулджев би сервис в аут. Марек дръпна с 3 точки при 10:7 след единична блокада на Костадин Гаджанов. Тодор Вълчев направи 14:9 след перфектна атака по правата. Любо Герасимов взе второ прекъсване за тима от Габрово. Второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за Марек. Силната игра на шампионите от 2012 години продължи. Отличната игра на национала Костадин Гаджанов в атака и на блок доведе до лесен успех в първата част с 25:16.

Втората част стартира много равностойно. Равенството се запази до 5:5. Борислав Апостолов направи 6:5 с остра атака през центъра. Атака на Красимир Стефанов в антената даде аванс от 2 точки на Марек - 7:5. Борислав Апостолов завърши нова бърза атака за 8:5 при първото техническо прекъсване. Марек дръпна лесно с 11:5. Волейболистите от Гарбово върнаха 3 поредни точки за 8:11. Това принуди Найден Найденов да вземе прекъсване. То даде желания резултат и дупничани записаха серия от 3 поредни точки 14:8. Тодор Вълчев завърши атаката си технично за 16:9 при второто техническо прекъсване. Любо Герасимов се опита да спаси гейма, като пусна в игра Минчо Минчев на мястото на Краси Стефанов. Тодор Вълчев направи 19:13 с атака по правата. Единична блокада на Иван Власев намали резултата до 15:19. Борислав Апостолов направи 21:16 с мълниеносна атака през центъра. Единичен блок на Костадин Гаджанов и 24:17 за Марек. Габровци спасиха два геймбола, но капитулираха при поредната атака на Тодор Вълчев за 25:19.

Волейболистите на Марек поведоха с 3:0 в началото на третата част. Любо Герасимов веднага взе прекъсване за Габрово. Красимир Стефанов се появи в игра като посрещач. Златан Йорданов направи 5:3 за Марек. Дупничани поведоха с 8:5 при първото техническо прекъсване. Разликата нарасна на 4 точки при 10:6 и това принуди Любо Герасимов да взема второто си прекъсване в 3-ата част. Единична блокада на Борислав Апостолов и 13:6 за Марек. Последваха 3 поредни точки за габровци до 9:13. Найден Найденов взе прекъсване. Остра атака на Дмитрий Бахов по диагонала даде преднина на Марек от 16:10 при второто техническо прекъсване. Дупничани поведоха с 20:13. Марек се приближи към победата и титлата при 23:17 след атака на Дмитрий Бахов. Сервис в аут на габровци донесе победата на Марек в 3-ата част с 25:19 и второта финална среща с 3:0 гейма.

Най-резултатен играч на мача стана Тодор Вълчев, който заби 16 точки (3 блока, 62% ефективност в атака) за шампионите. Борислав Апостолов се отличи с 9 точки (4 блока, 71% ефективност в атака), Дмитрий Бахов добави още 9 точки.

Най-резултатен за КВК Габрово стана Станислав Петков - Балки с 9 точки (1 ас, 44% ефективност в атака, 17% перфектно и 48% позитивно посрещане), а Красимир Стефанов се отчете с 8 точки (1 блок, 39% ефективност в атака). Резервата Минчо Минчев също се отличи с 8 точки (1 ас, 1 блок, 30% ефективност в атака).

КВК ГАБРОВО - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ 0:3 (16:25, 19:25, 19:25)
КВК ГАБРОВО: Николай Найденов 1, Красимир Стефанов 8, Станислав Петков 9, Стоян Вулджев 2, Иван Власев 7, Мартин Палийски 4 - Атанас Митев-либеро (Минчо Минчев 8, Николай Кичуков, Теодор Бодуров)
Старши-треньор: Любомир Герасимов
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 1, Тодор Вълчев 16, Златан Йорданов 4, Дмитрий Бахов 9, Костадин Гаджанов 7, Борислав Апостолов 9 - Мартин Божилов-либеро (Мартин иванов 3)
Старши-треньор: Найден Найденов.

СНИМКИ: МАРИН МАРИНОВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от финал №2 КВК ГАБРОВО - МАРЕК 0:3 - ТУК!!!

ГАЛЕРИЯ от награждаването на Марек като шампион на България - ТУК!!!