Тежка травма на Галинари помрачи победа на Денвър

Тежката травма на Данило Галинари помрачи домакинската победа на Денвър Нъгетс с 95:94 над Далас Маверикс, с която "буците" удължиха серията си на мачове без загуба в "Пепси Сентър" на 19.

Андре Игуадала вкара победен кош за Нъгетс, реализирайки за 94:93 по-малко от три секунди преди сирената, а след това Кори Брюър, който замени Галинари, блокира стрелбата на Антъни Мороу, с която гостите можеха да спечелят мача.

Италианската звезда на домакините се свлече на пода малко повече от четири минути преди края на първото полувреме, а по всяка вероятност диагнозата е скъсани кръстни връзки. Днес крилото ще мине на ядрено-магнитен резонанс.

Кори Брюър се представи отлично за Денвър с 23 точки, Андре Милър добави 22 точки, а Кенет Фарийд добави и12 точки, 19 борби и 4 чадъра.

Антъни Мороу реализира 16 точки за Далас, а Крис Кеймън и Дирк Новицки добавиха по 13 точки.

С тази загуба Далас се отдалечи от осмото място на Запад, като вече е на десета позиция с 36 победи и 39 загуби. Юта е на девето място с 39-37, а Лос Анджелис Лейкърс са осми с 39-36.