Торес приближи Челси до полуфинала (видео)

Отборът на Челси направи важна крачка към класиране на полуфинала в Лига Европа след като победи с 3:1 Рубин в първия четвъртфинален сблъсък между двата тима на "Стамфорд Бридж". Фернандо Торес бе героят в мача като наниза два от головете в 16-ата и 70-ата минута, а третото попадение за домакините бе дело на Виктор Моузес в 32-ата минута. За гостите пък се разписа Бибрас Натхо от дузпа в 41-ата минута.

В началото на мача и двата отбора действаха по-предпазливо и разчитаха предимно на далечни удари. Първо Кристиан Ансалди пробва бдителността на Петер Чех в 8-ата минута, но топката профуча покрай вратата. След това пък Рамиреш стреля доста неточно към вратата на руснаците. В 13-ата минута Фернандо Торес се освободи пред наказателното поле, но и той стреля доста слабо. Три минути по-късно обаче испанецът получи дълъг пас от Давид Луиш, доста трудно овладя топката, но от паднало положение успя да я прати във вратата за 1:0.

Рубин опита да отговори с нов далечен удар на Натхо, който обаче отново не носеше особена заплаха за вратата на Чех. В 32-ата минута пък Челси удвои преднината си. Тогава топката бе центрирана в пеналта, Виктор Моузес стреля с глава, но ударът му бе отразен от вратаря. Кълбото обаче остана притежание на Челси и малко по-късно отново се озова в Моузес, който със силен удар в сглобката на вратата направи 2:0.

Така изглеждаше, че англичаните контролират развитието на мача, докато играчите на Рубин продължаваха да разчитат на удари от дистанция, като такъв опита и Еременко в 39-ата минута, но отново без особен успех. В 41-ата минута обаче гостите организираха една от най-интересните си атаки в мача и Ансалди нахлу в наказателното поле и пробва удар, който се спря в ръката на Джон Тери и съдията посочи бялата точка. Натхо пък изпълни наказателния удар и намали резултата на 2:1. В самия край на полувремето отново Ансалди се бе включил в предни позици и отправи страхотен изстрел преминал на сантиметри от вратата.

Челси отново си върна инициативата в началото на второто полувреме и още в 49-ата минута Хуан Мата бе изведен в наказателното поле и отправи силен удар от близо, но Рижиков с прекрасна намеса опази вратата си. След това Джон Тери стреля с глава над вратата в 59-ата минута, а в 62-ата минута Рамиреш опита удар от дистанция но без успех. Първото положение за гостите през втората част пък се откри пред Саломон Рондон в 64-ата минута, когато той бе намерен пред наказателното поле и отправи хубав удар, но в ръцете на Чех.
Лондончани обаче продължаваха да натискат и в 70-ата минута Мата нахлу по левия фланг и центрира меко за Торес, който от близо с глава заби втория си гол в мача и направи резултата 3:1.

След това Челси малко намали оборотите, но въпреки това продължаваше да държи нещата в свои ръце и не позволи на руснаците да организират някакъв натиск. В 90-ата минута дори Рамиреш опита опасен удар от далеч, но той премина покрай вратата.

В крайна сметка мачът завърши с победа на "сините" с 3:1, която им дава добра преднина преди реванша на руска земя. Все пак и тимът на Рубин не е изгубил напълно шансове да продължи напред, но ще се нуждае минимум от победа с два гола разлика.