Костова се класира за четвъртфиналите

Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в зала във френския град Дижон с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 6 Костова победи във втория кръг Анастасия Василиева (Украйна) с 6:2, 1:6, 6:1. Българката започна силно мача и набързо поведе с 4:1, след което реализира втори пробив в осмия гейм, с което взе първия сет. Във втората част обаче тя не беше на ниво и загуби четири пъти подаването си, а с това Василиева изравни резултата. В решаващия трети сет обаче Костова доминираше и затвори мача със серия от шест последователни гейма. Така тя си осигури 8 точки за класацията на WТА и 367 долара, а за място на полуфиналите българката ще срещне квалификантката Кейтлин Уориски (САЩ).