Без изненади на "Бернабеу" - Реал продължава похода си към Десетата (видео+галерии)

Реал Мадрид разгроми Галатaсарай с 3:0 в първи четвъртфинал от Шампионската лига и по всичко личи, че нама да има проблеми да отстрани турския тим. Головете отбелязаха Кристиано Роналдо в 9-ата минута, Карим Бензема в 29-ата и Гонсало Игуаин в 73-ата. Португалецът откри след перфектен пас от Месут Йозил и елегантно прехвърли Фернандо Муслера. Преди това домакините имаха още две възможности да открият резултата. В 29-ата минута центриране на Есиен стигна до Бензема, който безпроблемно покачи на 2:0. След почивката се разписа и резервата Игуаин.

Домакините играха без никакво напрежение и сравнително лесно стигнаха до убедителния успех. Отборът на Жозе Моуриньо може да е спокоен преди реванша, а феновете са оптимисти, че това е сезонът, в който Реал най-после ще успее да вдигне десетата си европейска купа.

Кралският клуб действаше в схема 4-2-3-1, като за върха на атаката бе предпочетен Карим Бензема, а не Гонсало Игуаин. На десния бек пък действаше Майкъл Есиен. Тримата зад Бензема бяха Кристиано Роналдо, Анхел Ди Мария и Месут Йозил.

Гостите от Турция излоязоха с наситена халфова линия във формация 4-3-1-2. В атака бе атомното нападение Бурак Йълмаз - Дидие Дрогба. Двамата очакваха добри пасове от Уесли Снайдер, но бившият ас на Интер за пореден път разочарова.

Мадридчани нямаха намерение да губят време и веднага се настаниха в половината на съперника си. Шут на Ди Мария беше блокиран, а след това Бензема стреля с глава, но без да затрудни Муслера. Логичното се случи в 9-ата минута след великолепно подаване на Йозил и хладнокръвен завършек на Роналдо. Кристиано технично прехвърля стража на Галатасарай и топката се оплете в мрежата - 1:0 за Реал.

Малко след гола Дрогба получи възможност да обстрелва Диего Лопес, но не намери добре топката и я прати встрани от вратата. като цяло турците се опитваха да играят офанзивно, доколото Реал им позволяваше, и в никакъв случай не изпадаха в глуха защита. Хамит Алтънтоп пробва далечен изстрел, но без успех, а шут на Йозил бе уловен от Муслера.

В 29-ата минута Есиен напредна по десния фланг и центрира, бранителите на Галатасарай оставиха топката да стигне до Бензема, който с лекота я насочи в мрежата. Малко по-рано обаче реферът Свейн Одвар Моен не даде дузпа за гостите, след като Сами Кедира игра с ръка в наказателното поле при едно разбъркване. Турците протестираха, но съдията не уважи претенциите им.

До края на полувремето зрителите станаха свидетели на още няколко любопитни ситуации, а гостите могат да съжаляват, че не намалиха, но заслуга за това има най-вече Диего Лопес, който отрази силен удар на Емануел Ебуе.

Явно недоволен от изявите на Снайдер, Фатих Терим замсни холандеца на полувремето с Гьокхан Зан. Турският тим продължи да действа освободено срещу именития си съперник. Дрогба се бореше с младия Рафаел Варан и освобождаваше пространстава за съотборниците си. Удар на Фелипе Мело излезе в аут и показа, че гостите не се се предали. Футболистите на Реал пък действаха доста лежерно в тези минути и публиката не остана очарована.

В 59-ата минута Кристиано Роналдо напомни за себе си, но шутът му не можа да затрудни Муслера. Последваха пропуски на Ди Мария за Реал и Мело за Галатасарай. Моуриньо смени Бензема с Игуаин, който нямаше нужда от много време, за да се запише сред голмайсторите. В 73-ата минута аржентинският национал беше оставен непокрит и оползотвори хубаво подаване на Чаби Алонсо за 3:0.

Този резултат сложи край на съпротивата на галатасарай. Жозе Моуриньо извади Йозил и пусна вместо него Лука Модрич. Звездата на гостите Бурак Йълмаз пък си изкара жълт картон за симулация и ще пропусне реванша.

Същото в последните минути се случи и със Серхио Рамос, но за нарушение срещу Дидие Дрогба. Котдивоарецът изпълни фаула, но топката рикошира в стената, с кето гостите пропуснаха и последния си шанс за почетен гол в испанската столица.

РЕАЛ МАДРИД - ГАЛАТАСАРАЙ 3:0 (2:0)
1:0 Роналдо (9)
2:0 Бензема (29)
3:0 Игуаин (73)