Еър Теди + Тошко Алексиев = 35 точки! Газпром удари Искра с 3:1 в плейофите (ВИДЕО/ПЪЛЕН ЗАПИС + ГАЛЕРИЯ)

Волейболните национали Теодор Тодоров и Тодор Алексиев и техният Газпром-Югра (Сургут) започнаха с победа участието си в плейофите на руската Суперлига. Волейболистите на Газпром-Югра надиграха като гости Искра (Одинцово) с 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 25:22) в първи мач от 1/8-финалните плейофи, игран тази вечер.

Така тима на Газпром-Югра поведе с 1-0 победи в плейофната серия, която се играе до 2 успеха от 3 срещи. Вторият двубой между двата тима ще бъде в петък (5 април) от 16,00 часа българско време в Сургут.

Първият гейм започна по перфектен начин за Алексиев, който се отличи с две точки още при първото си излизане на първа линия и даде аванс на своите при 6:4. Една от тях дойде след важен блок срещу диагонала на Искра, Гавин Шмит рамо до рамо с Теодор Тодоров. Газпром имаше пълен контрол над частта и на моменти водеше дори със седем точки - 18:11. Последната точка в гейма дойде след атака от зона две по острия диагонал на Алексиев.

Домакините се вдигнаха за един гейм, за да изравнят до 1:1, но до края на двубоя всичко на полето предвещаваше победа за гостите. Постепенно и Теодор Тодоров влезе в мача, но срещу него бяха бившите национали на Русия Алексей Кулешов и Александър Богомолов. Центърът ни направи серия на сервис още с началото на третия гейм до 3:0 на своите. Макар и без сериозно откъсване Газпром държеше инициативата и стигна до 2:1. В четвъртия гейм момент на високо волейболно майсторство на Алексиев наклони везните в полза на тима му, след като първо нападна технично за блок-аут неудобна топка вдигната от задно поле, а след това закова единичен блок на Гавин Шмит. Така при 14:12 гостите отново имаха контрол над частта. Важна атака за 24:22 реализира през центъра Теодор Тодоров, с което окончателно бе предизвестен победителя днес.

Двамата български национали изиграха поредния си страхотен мач за Газпром-Югра. Тодор Алексиев стана най-полезен с 21 точки (3 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака, 47% позитивно и 18% перфектно посрещане), а Теодор Тодоров заби 14 точки (4 блока и 100% ефективност в атака!!!/10 точки от 10 атаки) за победата. Алексей Родичев пък добави 20 точки (2 блока, 40% ефективност в атака, 72% позитивно и 16% перфектно посрещане) за успеха. За домакините от Искра канадският национал Гавин Шмит реализира 20 точки.

ИСКРА (ОДИНЦОВО) - ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) 1:3 (20:25, 25:21, 22:25, 22:25)
ИСКРА: Александър Богомолов 2, Алексей Кулешов 7, Денис Калинин 12, Константин Лесик 8, Гавин Шмит 20, Елви Контрерас 14 - Валерий Комаров-либеро (Роман Данилов, Роман Мартинюк, Аркадий Козлов 2, Александър Березин)
Старши-треньор: Томазо Тотоло
ГАЗПРОМ-ЮГРА: Артьом Смоляр 8, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 21 (3 блока, 1 ас, 50% ефективност в атака, 47% позитивно и 18% перфектно посрещане), ТЕОДОР ТОДОРОВ 14 (4 блока и 100% ефективност в атака!!!/10 точки от 10 атаки), Сергей Шулга 1, Алексей Родичев 20, Сергей Баранов 5 - Алексей Кабешов-либеро (Дмитрий Леонтиев, Антон Грачков)
Старши-треньор: Андрей Толочко.

ГАЛЕРИЯ от мача ИСКРА - ГАЗПРОМ 1:3 - ТУК!!!