Сър Алекс: Липсваше ни хладнокръвие, ще забравим тази загуба с победа над Ман Сити

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън призна, че неговият отбор не е показал хладнокръвие, след като се озова в ролята на догонващ в резултата в преиграването от 1/4-финалите на ФА Къп срещу Челси. "Сините" от Лондон спечелиха с 1:0 след страхотен гол на Демба Ба и продължават на полуфиналите, където ще срещнат шампиона Манчестър Сити.

"Говорихме за Демба Ба с футболистите, които имат опит да играят срещу него от времето, когато бе в Нюкасъл. Преди той ни е вкарвал точно такъв тип гол, но сега пак ни хвана неподготвени. Това не бе добър старт на второто полувреме. След това мисля, че ни липсваше хладнокръвие, за да спечелим мача. Владеехме топката, но не можехме да се възползваме от това. Контраатаката на Челси ни създаде проблеми на няколко пъти, особено с играчи като Мата, Азар и Оскар. За щастие не допуснахме друг гол, но не успяхме и да вкараме днес.

В предишния мач трябваше да водим с четири гола на почивката. През първото полувреме тук също се чувствахме напълно комфортно. Реално те не ни застрашиха, но голът, както винаги, промени мача.

Робин ван Перси имаше страхотен шанс, който трябваше  да реализира, но стреля над гредата. Чех също направи фантастично спасяване при удара на Чичарито. Но просто ни липсваше хладнокръвие, когато трябваше да сме догонващи, а и не играхме толкова добре, колкото трябваше, през втората част.

Разочаровани сме и играчите са потиснати от тази загуба, но трябва да забравим поражението. Очакваме мача с Манчестър Сити с нетърпение. Положителен резултат следващия понеделник ще ни подпечата титлата", заяви Фъргюсън.