ПСВ сбърка, Аякс с 3 точки преднина на върха

Аякс увеличи преднината си на върха в холандското първенство след убедителна победа срещу НЕК Ниймеген с 4:1. Грандът от Амстердам вече води с 3 точки пред ПСВ Айндховен и Витес. Вчера "филипсите" стигнаха само до 2:2 при гостуването си на Рода, а Витес надви с 2:1 Цволе. Шансове за титлата има и Фейенорд, който има 56 точки - с 4 по-малко от Аякс.

Младият Виктор Фишер откри за Аякс на "Амстерда Арена", а до почивката Рен ван Ейден си отбеляза автогол и мачът стана лесен за домакините. През второто полувреме Фишер се разписа още веднъж, а с попадение се отчете и резервата Райън Бабел. Почетният гол за НЕК Ниймеген бе дело на Ник ван дер Велден.

ПСВ изпусна победата срещу Рода три минути преди края, когато точен бе Санхариб Малки. Домакините откриха с гол на Франк Демуж, а двата гола за ПСВ вкара Ола Тойвонен.

Витес се възползва от грешната стъпка на "филипсите" и ги догони в таблицата. Вилфред Бони и Майк Хавенаар отбелязаха попаденията срещу Цволе, а за гостите се разписа Арсенио Валпоорт.