Зенит се разправи с Терек (видео)

Отборът на Зенит победи с 3:0 като гост Терек в мач от 22-ия кръг на руската Премиер Лига и изпревари Анжи от второто място в класирането. Играчите на Лучано Спалети събраха 44 точки - с 2 повече от Анжи и с 5 по-малко от лидера ЦСКА (Москва), който утре гостува на Алания. Терек пък е девети с 33 точки.

Още в 8-ата минута белгийският халф Аксел Витсел откри резултата с глава след центриране на бразилската звезда Хълк от ъглов удар. В 58-ата минута защитникът Бруно Алвеш на практика сложи край на интригата, разписвайки се за 0:2. Португалецът получи извеждащ пас от Виктор Файзулин, отскубна се от бранителите на Терек и с хладнокръвен удар изпрати топката в мрежата. Класическата победа на питерци оформи с гол в последната минута халфът Константин Зирянов, появил се в игра след почивката. Той се разписа след асистенция на друга резерва - Владимир Бистров.

Бившият тим на Благой Георгиев игра цяло второ полувреме с човек по-малко, след като червен картон в 45-ата минута получи Фьодор Кудряшов. Той бе отстранен от гира, тъй като реферът прецени, че фаулираният от него Александър Кержаков се е откъсвал сам срещу вратаря на тима от Грозни в момента на нарушението.