ЦСКА громи с 45 минути суперфутбол - атомната атака на червените се развихри (видео+галерия)

Отборът на ЦСКА продължи с възходящото си представяне при Милен Радуканов след класически успех с 3:0 при домакинството си на Миньор в мач от 19-ия кръг на "А" група. Червените предложиха динамичен и атрактивен футбол през първата част, в която създадоха много положения, и логично вкараха две попадения чрез Мартин Камбуров и Варела.

След почивката крайното 3:0 бе оформено от капитана Иван Бандаловски. Със сериозни пропуски пък се отличи Нджонго Присо.

В тази среща треньорът на домакините Милен Радуканов предприе някои промени в стартовия състав, а и в групата за двубоя. Атаката поведе Мартин Камбуров за сметка на Спас Делев, който остана резерва, а от задна позиция действаше Мишел Платини. В центъра на отбраната пък започна Костадин Стоянов за сметка на Ангел Грънчов и Пламен Крачунов, които бяха извадени от групата.

В първите минути домакините бяха по-активни и осъществиха скоростна атака по дясното крило чрез Присо и Бандаловски.  Последният подаде към Камбуров, но малко не достигна на нападателя да вкара първото си попадение за сезона.

В 12-та минута ЦСКА изпусна първото си сериозно положение. Анисе центрира отляво към Присо, но камерунецът направи невероятен пропуск, след като от два метра стреля с глава, но не улучи вратата.

В 24-та минута и Мартин Камбуров пропусна да вкара, когато се измъкна добре от отбраната на гостите, но в последния момент се подхлъзна и стреля слабо право в ръцете на Пейков.

Предвид представянето на двата отбора головете във вратата на Миньор бяха въпрос на време и те не закъсняха. Първият от тях вкара Мартин Камбуров в 33-та минута. Нападателят направи отлично двойно подаване с много активния Игнасио Варела, излезе сам срещу вратаря и технично прати топката в мрежата на чуковете. Това бе първи гол на Камбуров с червената фланелка в официален мач.

Само четири минути по-късно армейците поведоха с 2:0. Мишел Платини центрира отлично към Варела и шутът от воле на уругваеца първо се удари в напречната греда, след което влетя във вратата на гостите.

След почивката армейците отново атакуваха повече, но натискът не бе толкова сериозен. Все пак в 53-та минута Стоянов можеше да вкара с глава след центриране на Лукас Саша от фаул, но стреля над напречната греда.

В 65-та минута топката като по чудо не се озова за трети път в мрежата на Миньор след центриране на Саша и изстрел с глава на Попов. Секунди по-късно пред Присо се откри поредна възможност да се разпише, но камерунецът изрита нескопосано топката в аут.

Все пак армейците успяха да вкарат и трети гол. Това стори капитанът Иван Бандаловски, разписал се с глава в 78-та минута след центриране от корнер.