Крепостта на Локо Сф рухна - резерва спаси Лудогорец срещу 10 железничари (видео)

Лидерът във временното класиране Лудогорец записа трудна, но напълно заслужена победа като гост над Локомотив (София) в Своге. Мачът от 19-ия кръг на "А" група завърши при резултат 1:0 в полза на "орлите". Единственото попадение в срещата бе дело на резервата Михаил Александров в 61-ата минута.

През цялото игрово време на двубоя Лудогорец бе по-добрият тим и създаде куп положение за гол. Кристиян Добрев допълнително улесни задачата на гостите, след като в 24-ата минута получи директен червен картон за удар с лакът в главата на Марселиньо, който дълго бе оспорван от домакините.

Силно впечатление направи, че през първата част футбол на калния терен почти не се игра. Срещата често бе прекъсвана, тъй като състезателите лежаха по терена.

Отборът на Локомотив първи стигна до опасно положение, което бе пропиляно от Даниел Пеев. Разградчани обаче бързо се съвзеха от първоначалния шок и взеха нещата в свои ръце. В 19-ата минута Лудогорец съвсем спокойно можеше да поведе в резултата. Йордан Минев центрира към Марселиньо, който свали топката на Мирослав Иванов на границата на наказателното поле. Деко се опита да прехвърли Валентин Галев, който бе излязал напред, но ударът му попадна право в ръцете на вратаря.

В 24-ата минута Локомотив остана с човек по-малко. Кристиян Добрев получи директен червен картон, за удар без топка срещу Марселиньо по време на въздушен двубой. Възпитаниците на Емил Велев не бяха съгласни с решението на съдията и реагираха доста бурно.

"Орлите" създадоха най-чистата голова ситуация през първата част в 35-ата минута. Марселиньо напредна, подаде към Мирослав Иванов, който намери в наказателното поле Иван Стоянов. Бившият футболист на ЦСКА стреля от дузпата, но Галев показа класа и спаси.

До края на първото полувреме тимът от Разград продължи да пристиска своя опонент. В 45-ата минута гредата се оказа верен помощник на Галев. Марселиньо изведе Иван Стоянов в добра позиция. Фланговият играч стреля изненадващо, но кълбото облиза десния стълб.

През втората част на терена имаше само един отбор - този на Лудогорец. Натискът на шампионите стартира с първия сигнал. В 52-ата минута най-дейният играч на терена - Марселиньо, пропусна отлична възможност да се превърне в герой за своя тим. Бразилецът излезе сам срещу вратаря след самостоятелен пробив и стреля от няколко метра, но стражът на столичани изби в корнер.

Три минути по-късно Марселиньо отново имаше възможност да реализира, но Галев за пореден път бе заел добра позиция и парира неговия удар. В 61-ата минута крепостта на Локомотив падна. Марселиньо стреля, Галев спаси, но при добавката влезлият като резерва Мишо Александров не сбърка.

Окрилени от попадението възпитаниците на Ивайло Петев се втурнаха в още по-вихрени атаки, като целта бе да вкарат втори гол, с който да прекършат своя противник. Александров можеше да запише за втори път името си сред голмайсторите, но този път късметът не бе на негова страна. Два опасни удара, отправени с десния крак, профучаха на сантиметри от страничната греда.

Противно на очакванията Локо Сф успя да създаде няколко атаки. В 78-ата минута домакините бяха на крачка от сензация. Маркиньос засече от няколко метра с глава центриране от корнер, но Йордан Минев изби от голлинията. Оттук до края на мача тимът от Разград не позволи на "червено-черните" да си поемат въздух. В атака обаче Лудогорец отново демонстрира старата си слабост. "Орлите" имаха шанс да разгромят столичния тим, но направиха куп пропуски и съвсем логично в самия край трепериха да не получат гол след изпълнение на корнер.

След днешната победа Лудогорец води с четири точки пред преследвача Левски, който вчера завърши 1:1 с Черно море във Варна. "Железничарите" пък останаха в зоната на изпадащите с 16 точки на 13-то място преди важното гостуване на Етър, което се явява директен сблъсък в борбата за оставане.

ЛОКО СФ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Александров 61