Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Голова фиеста и Наполи отново е втори (видео)

Отборът на Наполи бързо си върна второто място във временното класиране в Серия "А", което за няколко часа бе заето от Милан. Тимът на Валтер Мадзари надигра с 5:3 Торино в гостуването си на "Олимпико". Двата тима сътвориха изключително аткрактивен двубой, но гостите показаха повече класа и взеха трите точки. Блерим Джемайли вкара хеттрик за неаполитанците в 10-ата, 47-ата и 80-ата минута, а още два гола за успеха на гостите добави Единсон Кавани в 84-ата и 90-ата минута. Головете за Торо пък бяха дело на Пауло Витор Барето в 30-ата, Джонатас от дузпа в 74-ата и Рикардо Меджорини в 78-ата минута. Марек Хамшик пък изпусна и дузпа за своя тим в 39-ата минута.

Наполи започна по-силно мача и в 10-ата минута стигна и до откриване на резултата. Тогава топката бе подадена към непокрития Джемайли, който от движение от около 25 метра изстреля топовен удар и не остави шансове за реакция на вратаря Жан-Франсоа Жиле - 0:1. Торино обаче бързо се окопити и в 15-ата имнута Марио Сантана можеше да възстанови равенството, но от близо с глава стреля над вратата. Домакините все пак успяха да се върнат в мача в 30-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле топката стигна до Барето, който успя да я прати в мрежата, въпреки усилията на Паоло Канаваро да я спре на голлинията.

Наполи обаче получи възможност да си върне преднината в резултата в 39-ата минута, когато Кристиан Маджо бе съборен за дузпа, но Марек Хамшик не успя да отбележи наказателния удар, който бе спасен от вратаря Жиле и равенството се запази до края на първото полувреме.

Още в началото на второто полувреме неаполитанците отново излязоха напред в резултата и отново героят бе Джемайли, който засече с шпагат пас по земя на Марек Хамшик за 1:2.  "Биковете" обаче пак успяха да възстановят равенсто, като в  73-ата минута при едно центриране в наказателното поле топката се спря в ръката на Единсон Кавани и съдията посочи бялата точка. Джонатас пък не сгреши при изпълнението на наказателния удар и резултатът отново бе изравнен - 2:2.

Домакините стигнаха и до пълен обрат в 78-ата минута, когато Рикардо Меджорини се възползва от грешка на Мигел Бритос, открадна топката пред наказателното поле, излъга вратаря и направи 3:2. Наполи обаче не се предаде и в 80-ата минута Сунига центрира по земя за Джемайли, който със силен удар заби третия си гол в мача, оформайки своя хеттрик за 3:3. В 84-ата минута пък драмата стана пълна и гостите отново взеха преднина в мача след като Кавани с прекрасен изстрел от фаул не остави шансове на вратаря за 3:4. Уругваецът реши всичко в мача в 90-ата минута, засичайки с глава центриране на Пабло Армеро за крайното 3:5.

Така Наполи отново е втори в класирането с 59 точки, докато Торино остава на 14-ата позиция с 35 точки.