Ботев (Луковит) се класира за плейаут срещу Виктория Волей

За около час днес се разплете възелът около това кой отбор от Висшата лига ще заеме второто място в крайното класиране и ще се класира за плейаут с Виктория Волей (Пловдив) за място в Суперлигата през следващия сезон.  Първенецът Добруджа 07 (Добрич) игра феърплей и пред около 600 свои фенове по шампионски разгроми единия претендент за второто място – Дунав (Русе), с 3:0 (25:8, 25:14, 25:15). От това се възползва другият претендент – Ботев (Луковит), и с бърза победа над своя домакин Септември Про Синема (София) с 3:0 (25:16, 25:20, 25:14) се настани подробно в подножието на върха.

Момчетата на Георги Петров си извоюваха първото място с убедителен актив от 40 точки от 14 победи и 2 загуби – с цели 9 точки повече от подгласника Ботев (Луковит), който записа 10 победи и 6 загуби.  Дунав остана трети, също с 10 победи и 6 загуби, но само с 30 точки.  Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен), който почива в днешния последен осемнадесети кръг, завърши на четвъртата позиция с 28 точки, също от 10 победи и 6 загуби.  Отборът на Септември пък остана на последното девето място в крайното класиране със 7 точки от 2 победи и 14 загуби и ще трябва да играе плейаут с втория от А НВГ за оставане в НВЛ.

УНСС (София) изкова пълен обрат от 0:2 гейма като гост на Пирин Хайстер-ЛТУ (Благоевград) и спечели победата с 3:2 (23:25, 22:25, 25:17, 27:25, 15:10).  Така Икономистите запазиха петото си място с 27 точки от 9 победи и 7 загуби, а Дететлините останаха шести с 24 точки от 8 победи и 8 загуби.

В мач без реално значение за крайното подреждане Миньор (Перник) победи като гост Изгрев (Ябланица) с 3:1 (22:25, 25:23, 25:15, 25:16) и завърши на седмото място с актив от 19 точки от 6 победи и 10 загуби.  Изгрев остана осми с 10 точки от 3 победи и 13 загуби.

След края на мача в зала Добротица феновете на Добруджа станаха свидетели на кратка церемония, на която на домакините бе връчена купата за шампион на Висшата лига.