Мицански не игра при домакинска загуба на отбора си

Българинът Илиан Мицански не записа минути за своя Инголщат, който допусна домакинска загуба с 0:1 от Дуисбург в мач от 27-ия кръг на Втора Бундеслига. Валери Домовчийски пък дори не беше в групата на "зебрите". Голът за гостите бе дело на Ранислав Йованович в 16-ата минута. Въпреки поражението Мицански и компания остават на 10-о място с 35 точки, а Дуисбург се изкачи с две места и е 12-и с 33 пункта. Роджър де Оливейра Бернардо пък остави Инголщат с човек по-малко в 53-ата минута. Нашенецът не бе предпочетен от старши треньора, а на неговото място играха Кристиан Айглер и Карл-Хайнц Лапе.

През първата част Дуисбург стоеше по-добре на "Ауди Шпортпарк" и логично стигна до преднина в четвърт час след първия съдийски сигнал. След центриране отляво на съотборник Йованович завърши много красиво атаката и с ножичен удар преодоля стража на домакините.

До края на мача "зебрите" продължиха да бъдат по-добрият от двата отбора и не дадоха шанс на своя опонент да стигне до изравнително попадение.

В следващия кръг отборът на нашенеца гостува на друг отбор намиращ се в средата на класирането - Аален.