Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Мъри срещу Ферер на финала в Маями

Анди Мъри и Давид Ферер ще спорят за титлата на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. На полуфиналите Мъри се справи с Ришар Гаске с 6:7 (3), 6:1, 6:2, а Ферер пречупи Томи Хаас също в три сета - 4:6, 6:2, 6:3. Испанецът има до момента само една титла от "Мастърс" турнир, докато Мъри има цели 8, включително и една в Маями. При успех на финала, шотландецът ще измести Роджър Федерер от второто място в световната ранглиста.

В ранния полуфинал 34-годишният Хаас, който елиминира на осминафиналите световния номер 1 Новак Джокович, можеше да продължи успешната си серия, но Ферер обърна мача, след като загуби първия сет. При 2:2 във втория той спечели 4 поредни гейма и изравни резултата. Много обрати имаше и в третия сет. Хаас на два пъти повеждаше с пробив, но не успяваше да задържи преднината си. При 4:3 Ферер проби, а няколко минути по-късно вече ликуваше като победител.

Интересно се разви и двубоят между Мъри и Гаске. Французинът стартира ударно и поведе с 3:0, но съперникът му влезе в ритъм и изравни за 3:3. Малко по-късно Мъри излезе с пробив напред, но в следващия гейм бе неубедителен и се стигна до точка за връщане на пробива. Шотландецът се изнерви и направи двойна грешка, което означаваше, че сетът продължава. В тайбрека Гаске дръпна с 4:1 и не изпусна инициативата.

Мъри беше преобразен във втория сет и го спечели с 6:1. Третата част отново започна с пробив в негова полза и за всички стана ясно, че Гаске няма да успее да поднесе изненада. До края на мача 25-годишният британец даде на опонента си само два гейма.