Светлана Стоянова и Марина Ковачева извоюваха среброто в Кипър

Българските волейболистки Светлана Стоянова, Марина Ковачева и техният Престиж Аполон (Лимасол) извоюваха сребърните медали в женското първенство на Кипър. Отборът се нуждаеше от само един гейм в последния си мач за сезона, но спечели цели три. В битка с директния конкурент за 2-то място Аполон надигра ТРБ Протеас АЕЛ (Лимасол) с 3:1 (25:14, 25:19, 22:25, 25:17) и завърши сезона с 34 точки след 16 победи и 4 загуби. За АЕЛ, който е с две победи по-малко, остана бронзът.

В мач без значение за крайното подреждане шампионът за 2013 година АСАДО Анортосис Амохосту (Лимасол) победи у дома тима на треньора Владислав Тодоров АЕК (Ларнака), в който се подвизават волейболистките Мария Тодорова, Анета Германова и възстановяващата се от контузия Славка Узунова, с 3:0 (25:18, 25:15, 25:20). Така Анортосис приключи сезона без загуба и с максимален актив от 40 точки, а АЕК зае 4-то място с 30 точки след 10 победи и 10 победи.

Последните мачове и във втората четворка се развиха по очакван сценарий – с разгромни победи за фаворитите, и статуквото не се промени. Така след успеха си с 3:0 (25:14, 25:13, 25:11) над гостуващия Панидалиакос (Дали) воденият от Димитър Лечев ТОИ (Авгору) завърши на 6-то място с 30 точки след 10 победи и 10 загуби. Със същия актив, но с по-добро геймово съотношение, е 5-ият Агиу Атанасиу (Лимасол).

Турнирът за Купата на Кипър пък започва с 1/4-финалните мачове на 2 и 9 април.