Божинов не можа да помогне на Виченца при нова загуба

Отборът на Виченца все повече се приближава към изпадане в третия ешелон на Италия, след като записа нова загуба с 0:2 в Серия "В", този път в гостуването си на Виртус Ланчано от 34-ия кръг. Дори завръщането на българския нападател Валери Божинов в тима след мачовете на националния отбор срещу Малта и Дания, не помогна на клубния му тим да запише по-позитивен резултат.

Домакините поведоха в 29-ата минута с попадение на Джанвито Плазмати, а в 38-ата минута Лука Кастиля си вкара автогол и преднината на Виртус стана 2:0. Малко по-рано пък гостите бяха останали с 10 човека на терена, след като Франко Семиоли си изкара червен картон.

В намален състав за Виченца бе много тудно да търси обрат през второто полувреме. В 73-ата минута в игра се появи и Божинов, който замени Доминик Малонга, но и това не помогна на гостите и срещата завърши с успех на Виртус.

След този резултат Виченца остава в зоната на изпадащите на 20-ото място с 32 точки, като вече изостава с 6 от спасителното 19-то място, което се заема от Реджина. Виртус пък се изкачи до 13-ата позиция с 41 точки в актива си.