ЦСКА триумфира с титлата след феноменален обрат от 0:2 до 3:2 в Казанлък (ВИДЕО)

Отборът на ЦСКА-Демакс спечели четвърта поредна титла в дамското волейболно първенство, след като във втория финален сблъсък надигра тима на Казанлък Волей с 3:2 (18:25, 19:25, 26:24, 25:20, 15:9) гейма в зала "Арсенал" в Казанлък. По този начин "червените" грабнаха златните медали след 2-0 победи в серията и триумфираха за 22-и път в своята история с титлата.

Срещата започна много равностойно и едва малко преди второто техническо домакините съумяха да поведат с 15:11. Шампионските все пак намалиха разликата на 14:15, след което "розите" направиха чудесна серия и решиха всичко, повеждайки с 19:14. Краят на гейма дойде при 25:18.

Втората част също тръгна точка за точка и при първата пауза Казанлък имаше преднина от 8:7. След техническото момичетата на Стоян Гунчев направиха добра преднина от шест пункта за 16:10 и нямаха много затруднения да затворят гейма след 25:19.

Третата част започна силно за "червените", които дръпнаха с 6:2 след ас на Ралина Дошкова. Пусната топка на капитана Даниела Кънчева увеличи разликата в полза на гостенките на пет точки – 8:3. До втората почивка резултатът набъбна на 16:9, но след това домакините записаха силен финален щурм и стопиха изоставането си до 17:20, а Юлия Иванова набързо взе два таймаута. "Розите" намалиха пасива си до 21:22, но атака и ас на Симона Димитрова доведе нещата до 24:21 за ЦСКА. Момичетата на Стоян Гунчев не се предадоха и отразиха трите геймбола и изравниха за 24:24, но успешна атака на Гери Димитрова и топка в антената на Славина Колева решиха гейма – 26:24 за армейките.

При първата пауза на четвъртата част "червените" имаха предимство от 8:6, но Ася Динова с няколко прекрасни начални удара донесе обрат на домакините за 10:8. Резултатът бе бързо изравнен, но Славина Колева отново даде две точки аванс на "розите" – 14:12 и Юлия Иванова поиска почивка. Преднината на Казанлък се запази до второто техническо, след което ЦСКА направи обрат за 18:17 и Гунчев също взе тайм-аут. Последваха два поредни аса на Гери Димитрова, които решиха всичко – 20:17, а до края гостенките не само, че не изпуснаха предимството си, но дори го увеличиха за 25:20 и тайбрек.

Той започна изключително силно за ЦСКА, след като Гергана Димитрова направи феноменална поредица от сервиси и доведе резултата до категоричното 7:0. Силите на Казанлък стигна до намаляване на пасива на пет точки – 7:12, което накара Юлия Иванова да ползва почивка, но до обрат не се стигна. След 15:9 "червените" записаха златен дубъл, спечелвайки и титла след Купата на страната.

Интересен факт е, че през този сезон ЦСКА победи на цели 6  пъти тима на Казанлък и показа, че е №1 в дамския ни шампионат.

Най-резултатна е мача стана Гергана Димитрова с 24 точки (6 аса) за новите-стари шампионки, а Симона Димитрова добави 21 точки за успеха. Най-резултатна за Казанлък пък беше капитанката Ася Динова също с 21 точки.

КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ - ЦСКА-ДЕМАКС 2:3 (25:18, 25:19, 24:26, 20:25, 9:15)

КАЗАНЛЪК:

Кристина Гунчева 4 (3 аса), Дани Найденова 7, Славина Колева 19 (3 аса, 3 блока), Ася Динова 21 (2 аса, 2 блока), Виолина Николова 5 (3 блока), Кристина Тотева 11 (4 аса, 4 блока) - Кристин Колчагова-либеро (Веселина Григорова, Елица Баракова, Искра Салабашева, Йоана Николова)

Старши-треньор:

Стоян Гунчев

ЦСКА:

Даниела Кънчева 1, Ралина Дошкова 4 (1 ас), Гергана Димитрова 24 (6 аса), Симона Димитрова 21 (3 аса, 2 блока), Джесика Николова 7 (1 ас, 1 блок), Силвия Кьосева 14 (2 аса, 6 блока) - Патрисия Йончева-либеро (Евелин Тулина 4, Кристиана Петличка, Славена Никова 1 (1 ас))

Юлия Иванова.
Втора финална среща в женското волейболно първенство на България (играе се до две победи в три мача):

Казанлък Волей - ЦСКА-Демакс - 2:3 (25:18, 25:19, 24:26, 20:25, 9:15)

* ЦСКА спечели серията с 2-0 победи