Чехия се върна в битката с победа в Армения

Отборът на Чехия се доближи на точка от България в Група "В" на квалификациите за Мондиал 2014. Тимът на Михал Билек взе много важна победа при гостуването си на Армения с 3:0. Герой за чехите стана младият нападател Матей Видра, който отбеляза и двата гола за тима. Едно попадение пък вкара халфът Даниел Колар. Сериозен принос за победата има и вратарят Петер Чех, който спаси две много чисти положения през първата част. Домакините могат да съжаляват, че не взеха поне точка, тъй като през целия мач бяха по-активният отбор, но липса на концентрация коства загубата.

През първата част Армения имаше повече чисти положения за гол и може да съжалява, че не успя да открие резултата. В деветата минута на мача домакините имаха отлична възможност да излязат напред. Хенрик Мхитарян напредна в половината на чехите и изведе отлично Юра Мовсисян, който обаче не успя да преодолее Петер Чех, останал сам срещу стража. В средата на първата част отново Мовсисян отново бе близо до гола, но Чех отново изби.

В самото началото на втората част гостите издебнаха подходящия момент и стигнаха до гол. Матей Видра бе оставен непокрит в центъра на наказателното поле и с глава засече отлично центриране. В следващите минути домакините тръгнаха напред в търсене на изравнително попадение, но отбраната на гостите действаше добре. В средата на втората част домакините имаха и претенции за дузпа за фаул срещу Артур Саркисов в наказателното поле, но съдията остана безмулвен.

В 81-ата минута Чехия подпечата победата си. Бранителят Тарон Восканян допусна нелепа грешка, след като бе последен в защитата. Играчът остави една топка да го прехвърли и така да достигне до Видра, който сам срещу вратаря Роман Березовски не сбърка. В последната секунда на мача пък упражнението повтори и Даниел Колар, който оформи крайното 3:0 за тима си, останал сам срещу вратаря.

Така Чехия се върна в битката за Мондиал 2014 и вече има осем точки от пет мача в групата ни - с една по-малко от България. Армения пък остава с три от четири срещи и сериозно намали надеждите си за билети за Бразилия.

АРМЕНИЯ - ЧЕХИЯ 0:3
0:1 Видра (47)
0:2 Видра (81)
0:3 Колар (94)