Гери Маринова и Легионово поведоха в плейаута в Полша

Българската разпределителка Гергана Маринова и нейният Сиодемка Легионовия (Легионовo) поведоха в плейаута за оставане в полската Orlen Liga. Волейболистките на Легионово биха категорично вкъщо АЗС Метал-Фах (Бялисток) с 3:0 (25:21, 25:21, 25:11) в третия мач между двата тима за оставане в полския елит.

Гери Маринова отново влезе за малко като резерва в първия и третия гейм, като изпълни само два начални удара. Най-резултатна за Легионово пък отново стана Марта Лукашевска с 13 точки (2 блока, 1 ас и 41% ефективност в атака), но за най-полезен играч (MVP) на мача бе определена Анна Солодкович, която добави 10 точки (1 блок, 3 аса, 46% ефективност в атака, 47% позитивно и 33% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Бялисток Есдел Кристъл завърши с 12 точки.

По този начин отборът на Легионово поведе в плейаутната серия с 2-1 победи. Играе се до 4 успеха от 7 мача. Четвъртата и петата среща между двата тима са на 6-ти и 7-ми април (събота и неделя) в Бялисток.