Зеедорф вкара победен гол и получи странен червен картон (видео)

Холандската звезда Кларънс Зеедорф получи едва втория червен картон в кариерата си. 36-годишният халф бе отстранен от игра в самия край на мача при победата на своя тим Ботафого с 2:1 срещу Мадурейра в Бразилия. Зеедорф получи изключително странен червен картон. Той получи набързо два жълти картона от съдията, който не хареса начина, по който холандецът се отправя към пейката на отбора си, за да бъде сменен.

Преди да се стигне до тази странна ситуация Зеедорф отбеляза гола, с който Ботафого поведе с 2:1 в резултата в 67-ата минута.

За над 800 мача в професионалната си кариера Кларънс Зеедорф имаше само един червен картон преди този срещу Мадурейра. През сезон 2005/2006 като играч на Милан Зеедорф е отстранен от игра в мач срещу Месина.

Дория откри резултата в полза на Ботафого в края на първото полувреме. Жеан Карлос изравни в 58-ата минута, а малко след това Зеедорф реализира второто и победно попадение за гостите. Ботафого е на първо място в група "А" с две победи от два мача.