Хълк донесе измъчен успех на Зенит

С гол на бразилската си звезда Хълк Зенит постигна минимална победа с 1:0 срещу гостуващия Мордовия и отново се доближи на 8 точки от лидера в Премиер лигата ЦСКА (Москва). Хълк се разписа в 55-ата минута при едно от малкото интересни положения пред вратата на гостите, които в миналия кръг изненадаха Анжи с 1:0. Повече от половин час Мордовия игра с човек по-малко след червен картон на защитника Владимир Божович. В класирането тимът на Доринел Мунтяну остана на последното 16-о място с 12 точко, колкото е активът и на Алания.

Лучано Спалети бе под голямо напрежение след лошите резултати от началото на годината. Зенит започна втория полусезон в Премиер лигата с поражение от Рубин, а в средата на седмицата отпадна от Базел в Лига Европа. Победата срещу Мордовия беше повече от задължителна, за да може тимът да запази шансове да защити тилата си въпреки аванса на ЦСКА.

Дани отсъстваше заради наказание, а Вячеслав Малафеев и Доменико Кришито продължават да лекуват травми. Проблемите за Спалети се увеличиха, след като още в 11-ата минута резервният страж Юрий Жевнов се контузи и вместо него се появи дебютантът Егор Бабурин. До почивката младокът нямаше никаква работа, но и неговите съотборници не сътвориха нищо интересно в офанзивен план. Александър Кержаков беше напълно незбележим, а Хълк отново предпочиташе солови акции, които не му носеха успех. Гостите опитаха няколко контри с дълги пасове към Кирил Панченко, но бранителите на Зенит внимаваха.

След почивката Зенит стигна до бърз гол, който донякъде успокои футболистите. В 55-ата минута Кержаков стреля по диагонала, Давид Юрченко спаси, но топката попадна на крака на Хълк, който опъна мрежата. Малко по-късно Владимир Божович беше изгонен за втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко. Черногорският защитник фаулира грубо Хълк и реферът Владимир Казменко му посочи пътя към съблекалнята.

В оставащите минути Зенит доминираше и имаше възможност да направи победата си по-убедителна, но с пропуски се отличиха Роман Широков, Аксел Витсел и влезлият на почивката Владимир Бистров.

Питерци имат с точка по-малко от втория Анжи, а в следващия кръг им предстои тежко гостуване на Терек.