Олимпиакос си тръгна с победа от Сиена

Шампионът на Евролигата Олимпиакос (Пирея) си тръгна с победа от негостоприемната зала "Палаестра" в Сиена, след като надигра местния Монтепаски със 68:67 в среща от XI кръг на Топ 16.

"Червените" от Пирея изковаха успеха си в последната четвърт на мача, когато постигнаха пълен обрат, след като изоставаха през първите три части, а след 30 минути игра губеха с 49:54.

По-малко от две минути преди сирената обаче те поведоха със 68:61 и удържаха лидерската позиция, въпреки финалния щурм на домакините от Сиена, поздравявайки се с крайния успех.

Костас Папаниколау и Костас Слукас вкараха по 11 точки за победата на гърците, докато Кайл Хайнс и Василис Спанулис добавиха по 10. Бившата звезда на Лукойл Академик Перо Антич се отчете с 9 точки, 4 борби и 1 асистенция.

Мат Дженинг и Кристин Кангур вкараха по 14 точки за Монтепаски, а Дейвид Мос остана с 11.

Двата тима имат еднакъв актив - по 7 победи и 4 загуби, като Монтепаски е на втора позиция в група Е, а Олимпиакос е на трето място.