Нови разправии в Зенит след провала

Скандалите между "свои" и "чужди" в Зенит не са забравени. Отпадането от Базел в Лига Европа отново покачи напрежението в лагера на руския шампион. След мача капитанът на тима Роман Широков, който пропусна в дузпа в последните минути, намери сили да застане пред журналистите и да сподели мнението си за двубоя. Той коментира и желанието на Хълк да изпълни наказателния удар.

"Дузпите в Зенит се изпълняват от двама футболисти. Това сме аз и Александър Кержаков. Не е работа на Хълк да ходи и да побутва съотборниците си. От него се иска да вкарва голове и да носи на отбора победи", заяви Широков, като допълни, че е стрелял точно там, където е искал, но вратарят на Базел Ян Сомер се е усетил и е парирал удара му.

"Имахме достатъчно положения да стигнем до обрат. В Базел играхме отвратително и това 0:2 от първия мач много ни тежеше. Сега ни остава да се борим в първенството. Там положението ни също не е много добро, но поне второто място е реална цел", каза Широков.

След като отпаднахме от Шампионската лига и не стигнахме до четвъртфиналите в Лига Европа, значи участието ни в евротурнирите този сезон може да се нарече провал. особено като се имам предвид какви попълнения дойдоха в отбора", продължи халфът.

Той изрази увереност, че старши треньорът Лучано Спалети няма да бъде уволнен въпреки лошите резултати в последните мачове.

Не е тайна, че в Зенит съществува разделение между руските футболисти и привлечените за близо 100 млн. през есента Хълк и Аксел Витсел. Заради високите заплати на двамата Игор Денисов и Александър Кержаков публично се оплакаха от политиката на ръководството и бяха пратени в дублиращия състав, но по-късно бунтът беше потушен и двамата се върнаха в състава.