Късен, късен гол спаси Нюкасъл и донесе обрат срещу Стоук

Попадание на Папис Демба Сисе след изтичането на редовните 90 минути донесе трета поредна домакинска победа на Нюкасъл и трети пореден пълен обрат за "свраките" при домакинството им на Стоук Сити. Възпитаниците на Алън Пардю изостваваха с 0:1 до последните 15-ина минути на двубоя, след като Джонатан Уолтърс от дузпа в 67-ата минута бе дал аванс на гостуващия тим. Йоан Кабай обаче възстанови равенството само пет минути след точното изпълнение на нападателя на гостите, а Сисе в добавеното от съдията време донесе трите точки на домакините. Те изкачиха отбора от Севера на 13-о място в класирането с 33 точки, колкото има и днешният им съперник.

Така след драматичните обрати в домакинствата на Челси (3:2) и Саутхамптън (4:2), Нюкасъл записа трета поредна победа на свой терен, с която се отдалечи на девет точки от опасната зона в класирането на Висшата лига.

След скучно първо полувреме, в което и двамата вратари почти не бяха застрашени, в 67-ата минута Шейк Тиоте събори Уолтърс доста нескопосано в наказателното поле и съдията Андре Маринър посочи бялата точка. От нея потърпевшият Уолтърс не пропусна да даде аванс на Стоук Сити. Неразбирателство в отбраната на гостите само пет минути по-късно обаче позволи на Йоан Кабай да възстанови равенството.

Това попадение даде надежди на домакините, които в последните минути хвърлиха всичко в предни позиции в търсене на победата. Техните усилия бяха възнаградени в 92-ата минута, когато резервата Силвен Марво намери Папис Сисе в наказателното поле и африканският нападател донесе трите точки за "свраките".