Непростим провал за Божинов и компания (видео)

Валери Божинов не можа да помогне на Виченца да спечели дербито на дъното в Серия "Б" между неговия тим и Бари. Българинът, който в миналия кръг вкара два гола за успеха срещу Гросето, изведе домакините с капитанската лента, но те отстъпиха с 0:1 и отново се смъкнаха в зоната на изпадащите. В предишните си 4 мача Виченца постигна 3 победи, но днес се препъна срещу друг от аутсайдерите в първенството и тази загуба може да се окаже фатална в края на сезона.

Единственият гол за Бари вкара Франческо Капуто още в 5-ата минута. В добавеното време нападателят на гостите беше изгонен за два жълти картона. Божинов се стара много и отправи няколко изстрела към вратата на Ламана, но нямаше късмет да се разпише.

В заключителните минути българският нападател все пак прати топката в мрежата, но попадението му беше отменено заради нарушение.

В класирането Бари мина пред Виченца и е на 19-о място с 29 точки. Отборът на Божинов е 20-и с 28 точки.

ВИЧЕНЦА - БАРИ 0:1
0:1 Капуто (5)