Вратар закопа отбора на Живко Миланов (видео)

Васлуй загуби с 1:2 от Пандури и пропусна да излезе на трето място в румънското първенство. Българският защитник Живко Миланов пропусна мача, след като в миналия кръг получи тежка контузия. Два гола за домакините от Пандури отбеляза литовският нападател Дейвидас Матулевичус. Вторият, който се оказа и победен, стана с любезното съдействие на неговия сънародник на вратата на Васлуй Витаутас Черняускас. Стражът на гостите се опита да изчисти топката, но я изрита в тялото на Матулевичус и миг по-късно кълбото беше в мрежата му.

Матулевичус откри за Пандури в 25-ата минута след центриране от десния фланг и хубав удар с глава. Юмисе възстанови равенството с плътен изстрел от границата на наказателното поле в 61-ата минута, а четвърт час по-късно дойде и фрапантната грешка на Черняускас.

В класирането Валуй е на 5-о място с 36 точки, колкото има и Динамо (Букурещ). Лидер е Стяуа с 53 точки, пред Астра с 40.

ПАНДУРИ - ВАСЛУЙ 2:1
1:0 Матулевичус (25)
1:1 Юмисе (61)
2:1 Матулевичус (79)