Божинов избухна с два гола за Виченца (ВИДЕО)

Българският национал Валери Божинов вкара два гола за Виченца и донесе на тима си изключително ценна победа в битката за оставане в Серия Б". Божинов реализира и двете попадения за успеха като гост на Гросето с 2:1. Домакините пропуснаха дузпа, но откриха резултата в 71-ата минута с точен изстрел на Дженаро Делвекио. Тогава Божинов, който изведе съотборниците си с капитанската лента, излезе на сцената. Четвърт час преди края на мача родният нападател изравни от дузпа, а в 91-ата минута оползотвори подаване на Франко Семиоли и след удар с глава донесе така важните 3 точки на Виченца.

Божинов беше титуляр и направи много силен мач не само заради двата си гола. Българинът постоянно тормозеше защитата на Гросето и беше в основата на всичко по-интересно пред вратата на домакините. През първото полувреме той направи и два пропуска. Веднъж шутира над гредата, а малко по-късно негов удар беше избит от голлинията.

Изравнителният гол на Божинов дойде в момент, в който домакините имаха инициативата. Роденият в Горна Оряховица нападател се нае с отговорността да изпълни дузпата и стреля вляво на вратаря Лани. Стражът на Гросето усети ъгъла, но не можа да стигне до топката. В добавеното време Божинов пък засече с плонж центриране на Семиоли и прати кълбото в мрежата, след което изрази радостта си с атрактивен танц.

С тези голове попаденията на Валери след преминаването му във Виченца вече са три. Той се разписа и срещу Юве Стабия, но тогава тимът му отстъпи с 1:2. Общо от началото на сезона Божинов има 4 гола в Серия Б, след като веднъж бе точен и за Верона.

В класирането Виченца вече е на 19-о място с 28 точки. Начело е Сасуоло, който срази Асколи с 4:2 като гост. Вторият Ливорно изненадващо загуби у дома от Кротоне, но води с 4 точки пред третия Верона, който е с мач по-малко.