Хазуров и Лиерс гледат смело към спасението

Отборът на Лиерс направи важна крачка към оцеляването си в белгийската елитна дивизия. В дербито на дъното "жълто-черните" спечелиха с 3:1 като гост срещу Беершот и вече са на 14-о място в класирането. Костадин Хазуров беше титуляр за Лиерс и остана на терена до 89-ата минута, когато бе сменен от Клаесен. Българинът хвърли много усилия, но този път не успя да се разпише.

Съперниците бяха с равен актив преди този мач и това правеше изхода от него още по-важен. Свинкелс откри за Лиерс в 29-ата минута, а в самия край на полувремето Абумосалам вкара втори гол за гостите. Раман върна едно попадение в 77-ата минута, но много скро Бурабия затвърди успеха на Лиерс.

Тимът на Хазуров завърши срещата с човек по-малко след червен картон на Вилс в 86-ата минута.

БЕЕРШОТ - ЛИЕРС 1:3
0:1 Свинкелс (29)
0:2 Абумосалам (45)
1:2 Раман (77)
1:3 Бурабия (81)