Литекс наказа Марибор

Литекс би с 1:0 Марибор в контрола между двата отбора на турска земя. Единственото попадение реализира Георги Миланов, който се разписа в 61-та минута от дузпа. След попадението наставникът на тима Христо Стоичков пусна 11-ка изцяло съставена от млади български футболисти, които без проблем удържаха крехката преднина.

Като цяло проверката не бе кой знае колко вълнуваща и без много положения пред двете врати.

Все пак оранжевите започнаха по-активно мача, но първо атака на Георги Миланов бе спряна с нарушение, а в 11-та минута футболист №1 на България не успя да намери свой съотборник.

Към средата на полувремето словенците се активизираха, но изстрели на Милец и Мезга излязоха в аут.

Второто полувреме стартира с прострелно центриране на Георги Миланов, но никой не успя да нанесе удар. Така се стигна до 61-та минута, в която Момчил Цветанов центрира, футболист на Марибор пипна топката с ръка и съдията посочи бялата точка, а Миланов без проблем реализира единстветото попадение в срещата.

ЛИТЕКС - МАРИБОР 1:0

1:0 Г. Миланов 61 д.

ЛИТЕКС: Пиргов, Божиков, Попов, Ил. Миланов (25-Грозев), Бодуров, Жуниор, Ваюши, Славчев, Г. Миланов, Йеленкович, Цветанов (Цветков, Руменов, Динчев, Недялков, Колев, Кр. Петков, М. Иванов, Костадинов, Даскалов, Александров)

МАРИБОР: Придигар, Милец, Райчевич, Вилер, Мевля, Филипович, Мезга, Ибраими, Лесяк, Таварес, Смрекар