Лудогорец отново падна - остана последен на "Марбея къп" (видео + снимки)

Шампионът на България - Лудогорец, претърпя трета поредна загуба на силния турнир "Марбея къп" в Испания, този път с 1:2 от Лех (Познан), и завърши на последно място в надпреварата.

Поляците, които са втори в местното първенство, поведоха с два гола на Хамалайнен, а в 81-та минута Роман Безяк оформи крайното 1:2 за Лех.

В тази среща наставникът на орлите Ивайло Петев не можеше да разчита на голяма част от основните си футболисти, тъй като поради травми контролата пропуснаха Емил Гъргоров, Йордан Минев, Марселиньо и Жуниор Кишада.

Проверката започна с гол от съблекалнята за Лех. Попадението за поляците още в 3-та минута вкара Хамалайнен, който се възползва от грешка в разградската отбрана и останал очи в очи с Голубович, го прехвърли за 0:1. До края на полувремето разградчани наложиха териториален превес, а поляците така и не направиха втора атака. Въпреки надмощието си Лудогорец рядко опитваше удари по посока на противниковата врата, а чистите голови положения почти липсваха.

Все пак орлите опитаха няколко центрирания, но нямаше кой да ги засече. В 21-та минута Миро Иванов стреля от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут.

В 31-та минута разградчани направиха отлична скоростна атака с едно докосване отдясно. Последва подаване по земя на Кайсара към Светослав Дяков, но шутът от 10 метра на полузащитника бе блокиран.

Втората част започна с натиск на поляците. В 50-та минута добра тяхна контраатака завърши с пас на Хамалайнен към Можджен, но изстрелът на втория срещна напречната греда.

Лудогорец отговори с две отлични атаки, които като по чудо не доведоха до изравняване. В 64-та минута орлите изпуснаха най-чистото си положение до този момент. Бургзорг изведе по перфектен начин Милисавлевич сам срещу вратаря, но прехвърлящият удар на нападателя излезе в аут. Само 120 секунди по-късно Иван Стоянов се откъсна отляво сам срещу вратаря, но в последния момент бранител на Лех успя да го настигне и да му избие топката в корнер.

Така се стигна до 72-та минута, в която Хамалайнен вкара втория си гол след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Той бе свирен за нарушение на Козмин Моци срещу появилия се като резерва български национал Александър Тонев.

В 81-та минута разградчани върнаха едно попадение. Роман Безяк финтира няколко бранители пред наказателното поле и с плътен изстрел намери долния десен ъгъл на полската врата.

До края на срещата футболистите на българския тим натиснаха своя съперник и при малко повече късмет можеха и да изравнят, но това така и не се случи.

Така Лудогорец записа третата си поредна загуба в Испания, след като до този момент орлите загубиха с 2:6 от Атлетико Паранензе и 0:1 от румънския Оцелул.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛЕХ (ПОЗНАН) 1:2

0:1 Хамалайнен 3
0:2 Хамалайнен 72
1:2 Безяк 81

ЛУДОГОРЕЦ: Голубович, Кайсара (79-Марем), Гулдан (46-Барт), Моци, Витиня, Дяков (79-Мантула), Генчев (58-Бургзорг), Бакалов, Иванов (46-Безяк), Александров (46-Стоянов), Ернандес (58-Милисавлевич)

ЛЕХ: Бурич, Тралка, Ловренчиш, Убипарип, Муравски, Хамалайнен, Волакиевич, Цисай, Енрикес, Можджен, Камински